KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16218073
*
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:45:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:50:51
1
1.100 kr
16/5 20:56:55
2
600 kr
16/5 20:56:55
1
700 kr (Budbetjänt)
16/5 20:57:21
2
800 kr
16/5 20:57:21
1
900 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:23
3
1.000 kr
20/5 00:01:23
1
1.100 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:40
3
1.200 kr
20/5 00:33:35
4
1.300 kr
20/5 17:20:48
3
2.000 kr
20/5 19:05:29
4
1.500 kr
20/5 19:05:29
3
1.600 kr (Budbetjänt)
20/5 19:06:51
4
1.700 kr
20/5 19:06:51
3
1.800 kr (Budbetjänt)
20/5 19:07:50
4
2.000 kr
20/5 19:07:50
3
2.000 kr (Budbetjänt)
20/5 19:08:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Malle Leis
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 21:50:51 | 1 | 1.100 kr |
16/5 20:56:55 | 2 | 600 kr |
16/5 20:56:55 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/5 20:57:21 | 2 | 800 kr |
16/5 20:57:21 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:23 | 3 | 1.000 kr |
20/5 00:01:23 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:40 | 3 | 1.200 kr |
20/5 00:33:35 | 4 | 1.300 kr |
20/5 17:20:48 | 3 | 2.000 kr |
20/5 19:05:29 | 4 | 1.500 kr |
20/5 19:05:29 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:06:51 | 4 | 1.700 kr |
20/5 19:06:51 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:07:50 | 4 | 2.000 kr |
20/5 19:07:50 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:08:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00